Otevření nové tělocvičny

• 5.9.2019

První zářijový týden jsme zahájili slavnostním otevřením nové tělocvičny, kterou jsme vybudovali v přízemí polikliniky vedle RTG pracoviště.
Tělocvična bude sloužit ambulantním i hospitalizovaným pacientům. Rádi bychom se zaměřili na skupinová cvičení, která doposud v našem zařízení chyběla.
Skupinová cvičení pro děti s vadným držením těla, skupinová cvičení SM Systém, skupinová cvičení s pomůckami (pro klienty dlouhodobé péče).
Velkým přínosem nové tělocvičny je posuvný závěsný přístroj REDCORD, který se využívá v rehabilitačních klinikách (např. Kladruby). Jde o systém závěsných lan, díky kterým dokážeme přesně diagnostikovat funkční poruchy pohybového aparátu a následně s poruchami pracovat. Nevyužívá se pouze v léčebné terapii, ale i ve sportovním tréninku.
Tělocvičnu i závěsný posuvný systém bude možné si prohlédnout 11.9.2019 při konání Dne Zdraví.