Názory, pochvaly

 

Rehabilitace

Vážená paní primářko,
jsem onkologický pacient a po operacích jsem potřebovala odbornou rehabilitační pomoc. Byla jsem odkázána na vaše pracoviště, kde po vyšetření Vámi mi byli přiděleni rehabilitační pracovníci paní J. Jiráčková a pan T. Calta. Oba jsou velice profesionální s výborným přístupem k pacientovi. Jejich odborná rehabilitace a přístup mě uvedly do dobrého nejen fyzického, ale i psychického stavu. Tím jim moc děkuji a vyslovuji velkou pochvalu. Moc děkuji!

Dále bych chtěla poděkovat Vašemu celému oddělení za velice příjemný a vstřícný přístup a chování Vašich rehabilitačních pracovníků vůči pacientům.

Děkuji
D.Š, Sedlčany
22.5.2024

 

Následná intenzivní péče (NIP 2)

Vážená vrchní sestro, vážený pane doktore.
Chtěla bych Vám a celému kolektivu NIP 2 touto cestou poděkovat za péči o moji maminku Janu D., která byla hospitalizovaná od 5.1. do 2.2. 2024 ve vaší nemocnici. Děkuji za příkladnou, profesionální, empatickou, starostlivou a obětavou péči, kterou jste mamce poskytovali po celou dobu. Velice si Vaší péče vážím a jsem velice vděčná za to, jak jste mamce pomohli postavit se na vlastní nohy a to doslovně.
Mamka na vás často vzpomíná a mluví jen v tom nejlepším a moc Vás pozdravuje. Dokonce si volaly s paní D. (spolupacientkou, která ležela vedle na lůžku) a sama jsem slyšela, jak vás všechny vychvalovaly a pochvalovaly si hlavně péči a přístup Vás všech.
Ještě jednou Vám děkuji, a to jménem celé naší rodiny, a přeji Vám ať se Vám daří a máte co nejvíce spokojených nejen pacientů, ale i kolegů a kolegyň.

S pozdravem a v úctě
J. M. s rodinou
9.2.2024

 

Následná intenzivní péče (NIP 2)

Vážená paní vrchní sestřičko,
srdečně zdravím a chtěla bych touto cestou poděkovat za péči o manžela Ottu, celému kolektivu zdravotnic a zdravotníků NIP 2 pod vedením ošetřujícího lékaře MUDr. Pavla Kastnera.
S lékařskou i ošetřovatelskou péčí jsme byli spokojeni, velmi oceňujeme odborný a vlídný přístup i dosažené pokroky v manželově léčbě.
Celému vašemu kolektivu přejeme v další práci hodně úspěchů, co nejpevnější zdraví a štěstí v rodinném životě.

S přáním hezkého dne
J. Ch. s rodinou
13.6.2023

 

Chirurgická ambulance

Vážený pane primáři,
12.3. jsem si zlomila ruku, byla jsem nucena vyhledat nejbližší lékařskou pomoc.
Tu mi poskytli MUDr. Karel Pejša a sestra Alena Havlíková na Vaší chirurgické ambulanci.
Chtěla bych jim touto cestou velice poděkovat za jejich profesionalitu a především milý, lidský přístup.
Vám přeji více takových lidí ve Vašem týmu.

Vděčná pacientka
M. V.
25.3.2023

 

Rehabilitace

Dobrý den,
chtěli by jsme s manželem moc pochválit personál rehabilitace v Sedlčanech.
Již dlouho, ani v Praze, jsme se nesetkali s tak přívětivým personálem s lidským zacházením.
Já, v létě na rehabilitaci s natrženými vazy v kotníku, manžel s bolestmi zad. Velké díky patří i paní doktorce na rehabilitačním, pečlivá, milá, lidská.
Opravdu moc děkujeme… Važte si takových lidí.

S pozdravem
rodina G.
31.1.2023

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážený, pane řediteli,
rádi bychom vyjádřili veliký dík za skvělou zdravotnickou, ošetřovatelskou a lidskou péči o mého taťku, který leží na oddělení NIP 2. Sama jsem vysokoškolsky vzdělaná zdravotní sestra a manžel je lékař a tak velmi dobře víme, že odborně a lidsky vedená péče na vysoké úrovni na tak náročném oddělení jako je NIP 2 není snadná. Podařilo se Vám mít na stěžejních pozicích pana primáře MUDr. Sergeje Jurčenka a vrchní sestru Bc. Miroslavu Kudrnovou, kteří odvádějí svoji práci skvěle a nad rámec svých pracovních povinností. Dokáží vést a motivovat i ostatní v jejich týmu ke stejně obětavému a lidskému přístupu k pacientům, rodinám a i mezi sebou. Tedy naše uznání patří celému týmu NIP 2. Dlouho jsem nebyla dojatá z tak příkladné péče ve zdravotnickém zařízení. Naopak mám více negativních zkušeností z pobytů v nemocnicích či porodnicích. Jsem na profesionální a pro-klientskou péči citlivá, jelikož dlouhodobě pracuji v soukromém zdravotnickém prostředí a vím, že pokud se chce, tak to jde. Ale ne často se to vidí v praxi mimo soukromý sektor. Vám se to v Sedlčanech daří a přeji z celého srdce ať je tomu tak nadále. Jelikož žiji s rodinou na jižní Moravě, jsem na návštěvách zřídka, ale když jsem potřebovala individuálně návštěvu bylo mi ochotně vyhověno. Vždy kdy na oddělení jsem, personál oddělení je milý, ochotný a panuje zde velmi srdečná atmosféra. Taťka je vždy opečovávaný a personál se k němu chová přátelsky – lidsky. To mi téměř denně referují ostatní členové rodiny, kteří taťku navštěvují. Věřím, že pro pacienty v tomto stavu kteří jsou na oddělení to moc znamená.

S hlubokou úctou,
M. K. s rodinou
22.12.2022

 

Dlouhodobá péče (DP)

Dobrý den,
moc děkujeme za skvělou péči a úžasný přístup personálu.
S  pozdravem
H.M.
29.9.2022

 

Chirurgická ambulance

Touto cestou chci velice poděkovat MUDr. Kindlovi a sestřičce, kteří mně dne 6.5. ve večerních hodinách ošetřili sečné zranění na noze. Vše proběhlo velice profesionálně a v klidu. Nyní mám týden od šití a noha se mi rychle hojí.
Fakt moc díky.
S přátelským pozdravem

T.H. Praha
13.5.2022

 

Dlouhodobá péče (DP)

Tímto bych vám chtěla moc poděkovat za péči, které se tátovi u vás dostává a za telefonické spojení, které nám umožňujete.
Je to pro nás důležité k přežití v téhle zlé životní etapě.
Děkuji vám a těším se, že vám snad brzy budu moci poděkovat osobně.

S pozdravem K.M., Praha
5.2.2022

 

DIOP

Dovolte mi bych Vám touto cestou poděkovala za péči, kterou jste poskytli mé mamince. Byla na vánoční návštěvě u svého syna, mého bratra, v Praze, kde ji postihla mozková příhoda. Po léčení na Neurologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze byla převezena k Vám, do Vaší nemocnice, protože potřebovala intenzivní odbornou pomoc.
Poděkování si zaslouží celé oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče – DIOP s ošetřujícím lékařem MUDr. Pavlem Kastnerem, vrchní sestrou Bc. Lenkou Kratochvílovou a veškerý personál tohoto oddělení. Maminka strávila ve Vaší nemocnici více jak půl roku a měla jsem tedy možnost sledovat vstřícný, lidský a plně profesionální přístup všech zaměstnanců tohoto oddělení. Jejich práce je velice těžká i v tom, že přes veškerou péči, kterou poskytují pacientům, ne vždy končí šťastným odchodem z nemocnice. Přesto svou náročnou a zodpovědnou práci vykonávají s úsměvem. Ulehčili mé mamince poslední chvíle jejího života, umožnili jí žít v důstojných podmínkách a pomohli zvládat tak obtížnou životní etapu i celé naší rodině. Nebylo lehké udržet kontakt v době Covidu, kdy byly návštěvy zakázány. Vždy nám trpělivě sdělovali informace o naší mamince, vyřizovali vzkazy, četli dopisy. I zato jim patří můj dík.
Přeji všem vašim zaměstnancům pevné zdraví a hodně elánu při jejich každodenní nelehké a velice zodpovědné práce.

M. O. České Budějovice
13. 8. 2021

 

Chirurgická ambulance

Poděkování.
Chtěl bych touto cestou mnohokrát poděkovat Vaší nemocnici a zejména MUDr. Kindlovi a „jeho“ sestřičkám, kteří se o mě při úrazu postarali na pohotovosti a při následné péči nadále starají. Úraz se mi stal v podvečer 6.7. a přesto, že to byl státní svátek a Vaše pohotovost ordinuje do 19:00, tak mi i těsně před koncem ordinačních hodin poskytli dokonalou péči. Navíc svým chováním a jednáním projevili profesionalitu a lidskost, což se i v případě, že nešlo o nějak velké zranění, velmi cení. Bydlím v Praze a v okolí Sedlčan mám jen chalupu, jednalo se tedy o prázdninový úraz a jsem velice rád, že mimo mé bydliště je zařízení, které v případě nutnosti poskytne skvělou péči!
Ještě jednou děkuji a přeji Vám mnoho takových lékařů a personálu, se kterými jsem se doposud ve Vaší nemocnici setkal.

D. K. Praha
28.7.2021

 

Chirurgická ambulance

Poděkování.
Chtěl bych touto cestou mnohokrát poděkovat Vaší nemocnici a zejména MUDr. Kindlovi a „jeho“ sestřičkám, kteří se o mě při úrazu postarali na pohotovosti a při následné péči nadále starají. Úraz se mi stal v podvečer 6.7. a přesto, že to byl státní svátek a Vaše pohotovost ordinuje do 19:00, tak mi i těsně před koncem ordinačních hodin poskytli dokonalou péči. Navíc svým chováním a jednáním projevili profesionalitu a lidskost, což se i v případě, že nešlo o nějak velké zranění, velmi cení. Bydlím v Praze a v okolí Sedlčan mám jen chalupu, jednalo se tedy o prázdninový úraz a jsem velice rád, že mimo mé bydliště je zařízení, které v případě nutnosti poskytne skvělou péči!
Ještě jednou děkuji a přeji Vám mnoho takových lékařů a personálu, se kterými jsem se doposud ve Vaší nemocnici setkal.

D. K. Praha
28.7.2021

 

Neurologická ambulance

Poděkování.
Po přestěhování z druhého konce republiky jsem začala v této oblasti hledat lékaře. Potřebovala jsem především neurologické ošetřování neb trpím bolestmi zad. Již více než dva roky docházím do vaší nemocnice k panu doktoru Romanu Kalkusovi. Jeho přístup k pacientovi, jeho problémům a věnovaná lékařská péče jsou lidsky i odborně na velmi vysoké úrovni. V současné době mi objevily problémy s kyčlemi (je mi přes 70 let). I když to pod neurologii přímo nepatří, pomohl mi pan doktor s orientací v problému a doporučil co dělat a kam se obrátit. Jelikož jsem projevy spokojenosti zaznamenala i u ostatních pacientů pana doktora, rozhodla jsem se Vám jako vedoucímu představiteli nemocnice napsat. Není to poprvé, co píši velké poděkování vaší nemocnici. Na jaře jsem u vás absolvovala očkování Covid. S přístupem a organizací očkovacího centra jsem byla natolik spokojena, že jsem jej doporučila známým a sousedům, kteří byli taktéž moc spokojeni. Panu primáři Jurčenkovi jsem za nás za všechny písemně vyjádřila úctu a poděkování. Takže nyní tak činím podruhé a činím tak velmi ráda. Protože dobrých zpráv není nikdy dost. Věřím, že i Vás poděkování, vyjádřené tímto způsobem, potěší. Do dalších let přeji hodně úspěchů.

Ing. H. M.

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Poděkování.
Děkuji všem lékařům, sestřičkám a všem, kteří pečovali o mého syna J.P. , který k vám byl převezen 26.března minulého roku. Poděkování patří především odd. NIP 2, kde ležel nejdéle, dále odd. DIOP a poslední měsíc odd. DP. Veřejně jsme Vám poděkovali na jeho pohřbu 4. února na Hvězdičce v Příbrami. Ve smutečním projevu zaznělo: Poděkování patří všem ze sedlčanské nemocnice Mediterra. Svým vstřícným, lidským a plně profesionálním přístupem ulehčili Josífkovi poslední chvíle života. Ještě jednou děkuji.

M.P. Bohostice
10.2.2020

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážený pane řediteli,
dovolte mi, abych vyjádřila svůj obdiv a dík všem, kteří pečovali téměř celý jeden rok (11.12.2018-7.11.2019) o mého manžela pana Ing. P.K.
Mnohokrát děkuji jménem svým i našich dvou dcer všem ošetřujícím lékařům a to panu MUDr. I. Šedivému, panu MUDr. P. Kastnerovi a především paní MUDr. H. Čermákové a v neposlední řadě všem sestřičkám na oddělení NIP1, DIOP i na následné péči.
Těžko jsem se smiřovala s celou situací ohledně zdravotního stavu manžela, ale po častých návštěvách u něj a kontaktu s ošetřujícím personálem jsem nabyla dojmu a přesvědčení, že opravdu má velmi odbornou a dokonalou péči.  Všichni k němu byli velice vlídní, hodní, bez problémů a profesionálně řešili každodenní péči o ležícího pacienta – velice dobře jsem si uvědomovala, jak je to obtížné a náročné.
Myslím, že jsem schopna po téměř ročním dojíždění do vaší nemocnice posoudit péči, kterou pacientům dáváte a napsat tato slova poděkování s vědomím, že pracovníci pod vedením pana prim. MUDr. Jurčenka manželovi zprostředkovali žít v důstojných podmínkách a nám velice pomohli zvládat tak obtížnou životní etapu každého, kdo má vážné starosti se zdravotním stavem svého bližního.
Přeji všem vašim zaměstnancům – doktorům i sestřičkám – pevné zdraví a hodně elánu do jejich každodenní nelehké a velice odpovědné práce.
S pozdravem

Ing. H.K. Praha
28.11.2019

 

Dlouhodobá péče (DP)

Vážený pane řediteli,
dovolte mi, abych poděkoval Vám i Vašim zaměstnancům na lůžkovém i ambulantním oddělení nemocnice MEDITERRA-Sedlčany.
Celý tento tým je vysoce profesionální. Děkuji panu primáři, lékařům, lékařkám, vrchní sestře, sestřičkám a ostatnímu zdravotnickému personálu za příkladnou a namáhavou práci. Jde vidět zájem o pacienty, lidský přístup, klid a jistotu. Svou náročnou a zodpovědnou práci vykonávají s úsměvem.
Přeji Vám co možná nejvíce spokojených a vyléčených pacientů, mezi které teď patřím.
Moc děkuji všem jak se starali po celou dobu léčby o mého manžela.

J.K. s manželkou
15.11.2019

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážené vedení nemocnice,
dovolte mi, abych Vám a celé nemocnici poděkovala. Můj bratr J.Š byl k Vám přeložen dne 5.1.2018 na Vaše oddělení NIP z Thomayerovy nemocnice. Ve Vaší nemocnici byl hospitalizován do 6.11.2019 na několika odděleních. Děkuji Vám a všem lékařům, sestřičkám, ostatnímu zdravotnímu personálu a také paní Švejdové – sociální pracovnici za perfektní péči a přístup k pacientům. Prosím Vás poděkujte mým jménem všem, kdo se starali o mého bratra po celou dobu hospitalizace u Vás. Děkuji Vám za péči a vštřícný přístup k pacientům a jejich rodinným příslušníkům.
Přeji Vám hodně spokojených pacientů a jejich příbuzných.
Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem

M.Š.
7.11.2019

 

 

Dlouhodobá péče (DP)

Dobrý den paní ředitelko, omlouvám se, že Vás tímto obtěžuji, ale rád bych Vám jako ředitelce ošetřovatelské péče chtěl vyjádřit i za mojí tetu paní Z.Š. maximální spokojenost s její hospitalizací na oddělení ošetřovatleské péče. Pravidelně za tetou docházím a vždy se setkávám s velice příjemným jednáním lékařů a sestřiček, s jejich profesionálním ale přitom velice citlivým lidským přístupem. Samozřejmně můj velký dík patří panu primáři Stolaříkovi, který nám v nelehké situaci vyšel vstříc a tetu nám na oddělení přijal. Pana primáře jsem poznal před mnoha lety, když se na oddělení následné péče léčila moje matka a velice si ho vážím. I já mám ty nejlepší dojmy z chirurgické ambulance a interní ambulance kam pravidelně docházím na preventivní kontroly.

M.H.
7.6.2019

 

Dlouhodobá péče (DP)

Touto cestou chceme poděkovat. Z vlastní zkušenosti je tato nemocnice a hlavně Váš personál na vysoké a kvalitní zdravotnické úrovni. Spokojenost je 100%. Slovy se nedá vyjádřit!
Pan primář – ochotně sděluje stav pacienta a vše vysvětlí
MUDr. Zelenková – ošetřuje nás od 03/2018 – 02/2019 ambulantně (hojení chronických ran), od 21.2.2019 dosud NP – můžu říct, že lepší přístup a jednání jsem nepocítil za celý život “ Je to můj Anděl Strážný“
Vrchní sestra – ochotná, vstřícná, jednání s pacienty a jejich rodinnými příslušníky je na úrovni
Sestřičky – nedá se jim nic vytknout. Jsou moc hodné a vyhoví všem potřebám pacientů a stále vnáší dobrou náladu
Ostatní personál – též velmi ochotný a nedá se mu nic vytknout
Stravování – kvalitní, porce dostačující, chutné hlavně polévky

Pacient J.K. ležící na pokoji č. 4 s manželkou
6.5.2019

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážená paní, Vážený pane,
předmětem tohoto emailu je krátké poděkování za maximální snahu, vstřícnost a hlavně přístup zdravotního personálu oddělení NIP Sedlčanské nemocnice. Víme, že práce na takovém oddělení je velmi namáhavá jak fyzicky, tak i psychicky a osobně obdivuji, jakým způsobem se perete s nepříznivými osudy nejen pacientů, ale i jejich rodin. Díky přístupu zdravotnického personálu v čele s panem primářem jsou naše týdenní návštěvy jednoho z vašich pacientů jenom přeci příjemnější, byť o to těžší.

Patří vám z naší strany dík

O.H. Praha
25.6.2018

Neurologická ambulance

Chci vyslovit poděkování Dr. Faragulovi na neurologické ambulanci. Myslím si, že nejvhodnější bude poděkování Vaším prostřednictvím. Jeho přístup a čas, který věnuje pacientovi je vpravdě neobvyklý. Jste pacient a máte velký problém, ale většina odborníků Vás zasílá zpět s tím, že Vám to zařídí Váš obv. lékař. Myslím tím různá dodatečná vyšetření (doporučení, žádanky atd.). Ale pan Dr. Faragula řekl: když jsem to začal, tak to musím dovést dokonce! To se málokdy slyší. Pacient za dveřmi ordinace dlouho čeká a je mrzutý, ale když se ocitne v ordinaci, tak se podiví co času mu pan doktor věnuje. Na vše se důkladně vyptává, neboť ví, že všechno se vším souvisí. V ordinaci je pohoda a dobrá spolupráce – lékař, sestra. Sestra Kovaříková trpělivě pacientovi vše vysvětlí i několikrát, když je nahluchlý jako já.
To je vše co jsem chtěla někomu říci a nebo v tomto případě napsat.

S pozdravem

S.Č. Sedlčany
13.6.2018

Názory, pochvaly

Chirurgická ambulance

Poděkování.
Chtěl bych touto cestou mnohokrát poděkovat Vaší nemocnici a zejména MUDr. Kindlovi a „jeho“ sestřičkám, kteří se o mě při úrazu postarali na pohotovosti a při následné péči nadále starají. Úraz se mi stal v podvečer 6.7. a přesto, že to byl státní svátek a Vaše pohotovost ordinuje do 19:00, tak mi i těsně před koncem ordinačních hodin poskytli dokonalou péči. Navíc svým chováním a jednáním projevili profesionalitu a lidskost, což se i v případě, že nešlo o nějak velké zranění, velmi cení. Bydlím v Praze a v okolí Sedlčan mám jen chalupu, jednalo se tedy o prázdninový úraz a jsem velice rád, že mimo mé bydliště je zařízení, které v případě nutnosti poskytne skvělou péči!
Ještě jednou děkuji a přeji Vám mnoho takových lékařů a personálu, se kterými jsem se doposud ve Vaší nemocnici setkal.

D. K. Praha
28.7.2021

 

Neurologická ambulance

Poděkování.
Po přestěhování z druhého konce republiky jsem začala v této oblasti hledat lékaře. Potřebovala jsem především neurologické ošetřování neb trpím bolestmi zad. Již více než dva roky docházím do vaší nemocnice k panu doktoru Romanu Kalkusovi. Jeho přístup k pacientovi, jeho problémům a věnovaná lékařská péče jsou lidsky i odborně na velmi vysoké úrovni. V současné době mi objevily problémy s kyčlemi (je mi přes 70 let). I když to pod neurologii přímo nepatří, pomohl mi pan doktor s orientací v problému a doporučil co dělat a kam se obrátit. Jelikož jsem projevy spokojenosti zaznamenala i u ostatních pacientů pana doktora, rozhodla jsem se Vám jako vedoucímu představiteli nemocnice napsat. Není to poprvé, co píši velké poděkování vaší nemocnici. Na jaře jsem u vás absolvovala očkování Covid. S přístupem a organizací očkovacího centra jsem byla natolik spokojena, že jsem jej doporučila známým a sousedům, kteří byli taktéž moc spokojeni. Panu primáři Jurčenkovi jsem za nás za všechny písemně vyjádřila úctu a poděkování. Takže nyní tak činím podruhé a činím tak velmi ráda. Protože dobrých zpráv není nikdy dost. Věřím, že i Vás poděkování, vyjádřené tímto způsobem, potěší. Do dalších let přeji hodně úspěchů.

Ing. H. M.

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Poděkování.
Děkuji všem lékařům, sestřičkám a všem, kteří pečovali o mého syna J.P. , který k vám byl převezen 26.března minulého roku. Poděkování patří především odd. NIP 2, kde ležel nejdéle, dále odd. DIOP a poslední měsíc odd. DP. Veřejně jsme Vám poděkovali na jeho pohřbu 4. února na Hvězdičce v Příbrami. Ve smutečním projevu zaznělo: Poděkování patří všem ze sedlčanské nemocnice Mediterra. Svým vstřícným, lidským a plně profesionálním přístupem ulehčili Josífkovi poslední chvíle života. Ještě jednou děkuji.

M.P. Bohostice
10.2.2020

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážený pane řediteli,
dovolte mi, abych vyjádřila svůj obdiv a dík všem, kteří pečovali téměř celý jeden rok (11.12.2018-7.11.2019) o mého manžela pana Ing. P.K.
Mnohokrát děkuji jménem svým i našich dvou dcer všem ošetřujícím lékařům a to panu MUDr. I. Šedivému, panu MUDr. P. Kastnerovi a především paní MUDr. H. Čermákové a v neposlední řadě všem sestřičkám na oddělení NIP1, DIOP i na následné péči.
Těžko jsem se smiřovala s celou situací ohledně zdravotního stavu manžela, ale po častých návštěvách u něj a kontaktu s ošetřujícím personálem jsem nabyla dojmu a přesvědčení, že opravdu má velmi odbornou a dokonalou péči.  Všichni k němu byli velice vlídní, hodní, bez problémů a profesionálně řešili každodenní péči o ležícího pacienta – velice dobře jsem si uvědomovala, jak je to obtížné a náročné.
Myslím, že jsem schopna po téměř ročním dojíždění do vaší nemocnice posoudit péči, kterou pacientům dáváte a napsat tato slova poděkování s vědomím, že pracovníci pod vedením pana prim. MUDr. Jurčenka manželovi zprostředkovali žít v důstojných podmínkách a nám velice pomohli zvládat tak obtížnou životní etapu každého, kdo má vážné starosti se zdravotním stavem svého bližního.
Přeji všem vašim zaměstnancům – doktorům i sestřičkám – pevné zdraví a hodně elánu do jejich každodenní nelehké a velice odpovědné práce.
S pozdravem

Ing. H.K. Praha
28.11.2019

 

Dlouhodobá péče (DP)

Vážený pane řediteli,
dovolte mi, abych poděkoval Vám i Vašim zaměstnancům na lůžkovém i ambulantním oddělení nemocnice MEDITERRA-Sedlčany.
Celý tento tým je vysoce profesionální. Děkuji panu primáři, lékařům, lékařkám, vrchní sestře, sestřičkám a ostatnímu zdravotnickému personálu za příkladnou a namáhavou práci. Jde vidět zájem o pacienty, lidský přístup, klid a jistotu. Svou náročnou a zodpovědnou práci vykonávají s úsměvem.
Přeji Vám co možná nejvíce spokojených a vyléčených pacientů, mezi které teď patřím.
Moc děkuji všem jak se starali po celou dobu léčby o mého manžela.

J.K. s manželkou
15.11.2019

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážené vedení nemocnice,
dovolte mi, abych Vám a celé nemocnici poděkovala. Můj bratr J.Š byl k Vám přeložen dne 5.1.2018 na Vaše oddělení NIP z Thomayerovy nemocnice. Ve Vaší nemocnici byl hospitalizován do 6.11.2019 na několika odděleních. Děkuji Vám a všem lékařům, sestřičkám, ostatnímu zdravotnímu personálu a také paní Švejdové – sociální pracovnici za perfektní péči a přístup k pacientům. Prosím Vás poděkujte mým jménem všem, kdo se starali o mého bratra po celou dobu hospitalizace u Vás. Děkuji Vám za péči a vštřícný přístup k pacientům a jejich rodinným příslušníkům.
Přeji Vám hodně spokojených pacientů a jejich příbuzných.
Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem

M.Š.
7.11.2019

 

 

Dlouhodobá péče (DP)

Dobrý den paní ředitelko, omlouvám se, že Vás tímto obtěžuji, ale rád bych Vám jako ředitelce ošetřovatelské péče chtěl vyjádřit i za mojí tetu paní Z.Š. maximální spokojenost s její hospitalizací na oddělení ošetřovatleské péče. Pravidelně za tetou docházím a vždy se setkávám s velice příjemným jednáním lékařů a sestřiček, s jejich profesionálním ale přitom velice citlivým lidským přístupem. Samozřejmně můj velký dík patří panu primáři Stolaříkovi, který nám v nelehké situaci vyšel vstříc a tetu nám na oddělení přijal. Pana primáře jsem poznal před mnoha lety, když se na oddělení následné péče léčila moje matka a velice si ho vážím. I já mám ty nejlepší dojmy z chirurgické ambulance a interní ambulance kam pravidelně docházím na preventivní kontroly.

M.H.
7.6.2019

 

Dlouhodobá péče (DP)

Touto cestou chceme poděkovat. Z vlastní zkušenosti je tato nemocnice a hlavně Váš personál na vysoké a kvalitní zdravotnické úrovni. Spokojenost je 100%. Slovy se nedá vyjádřit!
Pan primář – ochotně sděluje stav pacienta a vše vysvětlí
MUDr. Zelenková – ošetřuje nás od 03/2018 – 02/2019 ambulantně (hojení chronických ran), od 21.2.2019 dosud NP – můžu říct, že lepší přístup a jednání jsem nepocítil za celý život “ Je to můj Anděl Strážný“
Vrchní sestra – ochotná, vstřícná, jednání s pacienty a jejich rodinnými příslušníky je na úrovni
Sestřičky – nedá se jim nic vytknout. Jsou moc hodné a vyhoví všem potřebám pacientů a stále vnáší dobrou náladu
Ostatní personál – též velmi ochotný a nedá se mu nic vytknout
Stravování – kvalitní, porce dostačující, chutné hlavně polévky

Pacient J.K. ležící na pokoji č. 4 s manželkou
6.5.2019

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážená paní, Vážený pane,
předmětem tohoto emailu je krátké poděkování za maximální snahu, vstřícnost a hlavně přístup zdravotního personálu oddělení NIP Sedlčanské nemocnice. Víme, že práce na takovém oddělení je velmi namáhavá jak fyzicky, tak i psychicky a osobně obdivuji, jakým způsobem se perete s nepříznivými osudy nejen pacientů, ale i jejich rodin. Díky přístupu zdravotnického personálu v čele s panem primářem jsou naše týdenní návštěvy jednoho z vašich pacientů jenom přeci příjemnější, byť o to těžší.

Patří vám z naší strany dík

O.H. Praha
25.6.2018

Neurologická ambulance

Chci vyslovit poděkování Dr. Faragulovi na neurologické ambulanci. Myslím si, že nejvhodnější bude poděkování Vaším prostřednictvím. Jeho přístup a čas, který věnuje pacientovi je vpravdě neobvyklý. Jste pacient a máte velký problém, ale většina odborníků Vás zasílá zpět s tím, že Vám to zařídí Váš obv. lékař. Myslím tím různá dodatečná vyšetření (doporučení, žádanky atd.). Ale pan Dr. Faragula řekl: když jsem to začal, tak to musím dovést dokonce! To se málokdy slyší. Pacient za dveřmi ordinace dlouho čeká a je mrzutý, ale když se ocitne v ordinaci, tak se podiví co času mu pan doktor věnuje. Na vše se důkladně vyptává, neboť ví, že všechno se vším souvisí. V ordinaci je pohoda a dobrá spolupráce – lékař, sestra. Sestra Kovaříková trpělivě pacientovi vše vysvětlí i několikrát, když je nahluchlý jako já.
To je vše co jsem chtěla někomu říci a nebo v tomto případě napsat.

S pozdravem

S.Č. Sedlčany
13.6.2018

Kontaktní formulář

[]
1 Step 1

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Následná intenzivní péče (NIP)

Tímto přáním Vám chceme poděkovat za péči, kterou jste věnovali naší babičce Irence a také za to, že jste jí vytvořili krásný druhý domov. Jste úžasní andělé na Zemi.
p. H., Příbram
20.12.2018

Následná intenzivní péče (NIP)

Děkuji Vám moc za vzorný přístup k mému vážně nemocnému manželovi. Vám všem lékařům a sestřičkám, panu doktorovi Šedivému. Děkuji ještě jednou moc a veselé vánoční svátky.
P.S. Též paní doktorce Čermákové.

p. U. Chýnov
14.11.2018

Následná intenzivní péče (NIP)

Tímto dopisem chci vyslovit poděkování zaměstnancům VAMED-MEDITERRA s.r.o. – NIP 2 za příkladnou péči, kterou mi věnovali při mé hospitalizaci letos v měsíci březnu-dubnu. Rovněž za vysoce odborný přístup k mé nemoci ze strany MUDr. Kastnera Pavla, pí. Kudrnové a ostatních pracovníků NIP 2. S jejich jednáním, přístupem a neobyčejnou péčí jsem byla velmi spokojena a prosím vedení VAMED-MEDITERRA s.r.o., aby tento můj dopis zveřejnilo.

Ještě jednou děkuji

H.S. Vlkov nad Lužnicí
26.4.2018

 

Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče (DIOP)

Vážený pane primáři,
dovolte mi, abych touto cestou poděkovala Vašemu oddělení DIOP, na kterém byl léčen můj manžel .
Velký dík patří paní doktorce H. Čermákové i celému jejímu kolektivu za lidský a chápající přístup nejen k pacientům, ale i jejich rodinným příslušníkům.

Díky

J.N., Praha
8.1.2018

 

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážená paní ředitelko,
chtěli by jsme touto cestou poděkovat Vašemu lékařskému týmu a celému zdravotnickému personálu, především sestřičkám NIP 1, kteří pečovali o našeho tatínka. Tatínek byl u Vás hospitalizován téměř ¾ roku, bohužel svůj boj se zákeřnou nemocí před vánocemi prohrál. Až do poslední chvíle byla ze strany zdravotnického personálu odvedena příkladná, vzorná zdravotní péče.

Děkujeme

D.a J. Z.
2.1.2018

 

Následná ošetřovatelská péče (NP)

Vážená paní Kudrnová,
omlouvám se, že Vás oslovuji touto neosobní cestou, ale chci Vám, jako zástupci oddělení následné ošetřovatelské péče, poděkovat.
Vám a hlavně sestřičkám a zaměstnancům tohoto oddělení. Nedávno nás zhoršení zdravotního stavu našeho tatínka, který je již 3 roky po mozkové mrtvici připoután na lůžko, postavilo před problém, které zdravotní zařízení máme zvolit pro jeho hospitalizaci. Tři roky se o něho staráme doma v jeho známém prostředí – báli jsme se, jak tuto změnu zvládne a proto jsme vybrali nemocnici v Sedlčanech, protože je nejblíže našemu bydlišti a mohli jsme tak častěji za ním chodit. Někteří nás od této volby zrazovali a varovali, že budeme litovat – dnes můžu s klidným srdcem říct, že to byla dobrá volba a tuto nemocnici, resp. oddělení následné ošetřovatelské péče mohu jen doporučit.
Všechny sestřičky jsou profesionálky, které vědí, co takový pacient vyžaduje a co je potřeba udělat. Pár hospitalizací už tatínek absolvoval a můžu Vám říct, že tak jako u Vás o něj bylo málokde postaráno. Každý totiž, kdo má jen trochu zkušeností s ležícím pacientem, který se o sebe nedokáže postarat, který si nedokáže dojít na toaletu a kterému dělá problém se i sám najíst, ví, že není jednoduché takového člověka udržet v dobrém stavu a kondici a jak málo stačí, aby se jeho zdravotní stav zhoršil. A u Vás tuto péči zvládáte na výbornou.
Následná péče totiž není ani tak o nejmodernějším vybavení ( i když i to je samozřejmě důležité pro Vás ošetřovatele i pro pacienty) – následná ošetřovatelská péče je hlavně o lidech – o těch, kteří jsou 24 hodin denně připraveni pomáhat starým a většinou těžce nemocným lidem, aby důstojným způsobem dokázali čelit problémům a bolesti, které jejich onemocnění přináší. A vaše sestřičky a zaměstnanci to dokážou s porozuměním a s laskavým přístupem.
Dnes je již tatínek zpátky doma a občas se nás ptá, jak se mají v Sedlčanech v nemocnici – což hovoří za vše…….
Proto Vás prosím, zda můžete tlumočit náš dík sestřičkám a zaměstnancům z následné péče a popřát jim do nového roku jen to dobré, hlavně hodně zdraví, pohody a ať se jim daří nejen v práci, které si moc vážíme, ale i v soukromém životě.

Děkuji a přeji hezký den.

O.S.
1.1.2018

 

Dopravní zdravotní služba (DZS)

Vážené vedení nemocncie,
dovolte mi touto cestou moc poděkovat Vašim řidičům sanitek, p. M. Řezáčovi, J. Zoulovi, A.Kořánovi, M. Kozlovi, I. Sirotkovi za opravdu kvalitní, slušný a ochotný přístup nejen k převáženým pacientům. Tímto přístupem zlehčují pacientům jejich zdravotní problémy. Jen tak dál.

Za spokojené pacienty

F.U., Sedlčany
1.12.2017

Následná ošetřovatelská péče (NP)

Touto cestou bychom chtěli ze srdce poděkovat za skvělou péči, starostlivost a především lidský přístup, který věnovali všichni zaměstnanci oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče sedlčanské nemocnice pod vedením MUDr. Ivana Stolaříka naší mamince a babičce při boji s nemocí. Toto chování je ojedinělé a perfektní.

Děkujeme za vše.

V. a K. B.
24.8.2017

Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče (DIOP)

Dobrý den, pane řediteli a paní doktorko,
velmi Vám děkujeme za opravdu vynikající péči o našeho tatínka a za to, že jste se ho ihned ujali, když jsme se báli, že nakonec skončí daleko od rodiny, v Ostravě nad Ohří. Jsme Vám nesmírně vděčni za to, že tatínek mohl být v posledních dnech svého života u Vás v Sedlčanech, kde maminka bydlí. Vyšli jste nám nesmírně vstříc, moc jste pro nás udělali, velmi si toho vážíme.

Děkujeme

J.Š., Praha
29.10.2017

Chirurgie

Vážené vedení nemocnice Vamed Mediterra,
chtěl bych tímto poděkovat ošetřující sestře Pavle Kalistové za vzornou a příkladnou péči.
Od 24.7.2017 navštěvuji Vaši nemocnici kvůli infuzní ambulantní terapii a chtěl bych vyzdvihnout skvělou péči paní Kalistové.
Díky svému zdravotnímu stavu jsem bohužel častým návštěvníkem různých zdravotnických zařízení a proto bych chtěl výslovně poděkovat paní Kalistové za její příjemný lidský přístup a profesní znalosti v přístupu k pacientům.

S pozdravem

P.O., Dublovice
3.8.2017


Následná intenzivní péče (NIP)

Vážený pane řediteli,
tímto bych chtěla jménem svým a celé své rodiny poděkovat celému zdravotnickému týmu NIP za velice profesionální zdravotnickou a ošetřovatelskou péči mé maminky. S péčí jsem byla velmi spokojena a mohu ji všem vřele doporučit.

Velký dík a mnoho štěstí

S.K., Tábor
19.5.2017

Interní jednotka intenzivní péče ( interní JIP )

Vážený pane řediteli,
chtěla bych touto cestou vyjádřit obdiv a poděkování za perfektní péči o pacienty ve Vaší nemocnici, speciálně na jednotce intenzivní péče interního oddělení pod vedením pana doktora Kastnera.
Můj manžel je na tomto oddělení hospitalizován od prosince loňského roku a po celou dobu se zde setkáváme s velmi příjemnými zaměstnanci, jak s lékaři, tak sestřičkami a bratry, sanitáři i pomocným personálem. Jsou vzdělaní ve svém oboru, s citlivým přístupem k pacientům i k jejich rodinným příslušníkům . I při profesionální a fyzicky i psychicky náročné práci zaměstnanci nikdy nešetří úsměvem, dobrým slovem a pochopením a tak dokážou v těžkých časech podpořit nejen pacienta, ale i celou rodinu. Vždy se nám snaží vyjít vstříc a my si toho velice považujeme.
Po dobu manželovy vleklé a nepříjemné nemoci jsme měli bohužel možnost navštívit mnoho zdravotnických zařízení. Vaše nemocnice a oddělení JIP interny patří v našem pomyslném hodnocení bez pochyby na první místa.

Kdysi dávno, v dětství, jsem věřila na pohádkové bytosti. S přibývajícím věkem a materiálnějším pohledem na svět jsem od dětské domněnky upustila. Nyní se ke svým dětským představám opět vracím a tvrdím: Andělé existují, nemají křídla a pomáhají pacientům na intení JIPce v Sedlčanech.
Patří jim naše obrovská úcta, obdiv a dík.

Z.Š., Mnichovice
17.5.2017

 

Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče (DIOP)

Vážený pane řediteli,
před více než rokem se stala v mé blízké rodině tragická dopravní nehoda, po níž je můj švagr v kómatu. Švagr byl po autohavárii převezen do Fakultní nemocnice Motol, dále byl přeložen na následnou intenzivní péči v Praze 10, Vršovicích a nyní je umístěn na Vašem oddělení DIOP Mediterra Sedlčany.
Snažíme se částečně podpořit jeho manželku a dcery v nelehké situaci. Spolu s jeho manželkou švagra navštěvuji a věřím, že mu to třeba připomene osoby a i okolí, které měl rád a na které byl zvyklý.
Celá naše rodina v tomto velkém neštěstí, které nás potkalo, je velice vděčná, že byl švagr umístěn u Vás na oddělení, kdykoliv za ním přijdeme na návštěvu, vidíme, jak skvěle je o něho postaráno. Proto bych chtěla za veškerou péči a milý přístup poděkovat celému zdravotnímu personálu, paní doktorce Haně Čermákové, sestřičkám, všem ostatním zaměstnancům a samozřejmě i Vám, neboť chod oddělení ji i Vaše velká zásluha.

Vážený pane řediteli, ještě jednou všem děkujeme.

I.D.
15.2.2017

Endoskopická ambulance

Vážení,
obracím se na Vás s poděkováním za profesionální práci při vyšetření a přístup na Vašem pracovišti Endoskopie v jejich služebním poměru. MUDr. M. Kožárik a sestra p. Hašková. Věřím, že nejsem jediný, kdo oceňuje jejich náročnou práci a lidskost, s kterou ke každému přistupují.

S přáním mnoha úspěchů a klidných vánočních svátků

B. Š., Sedlčany
9.12.2016

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážený pane doktore,
na úvodní stránce vaší nemocnice máte slogan „Jsme přátelská nemocnice“. Mohu Vám říci, že ono označení je víc než pradivé. Je tomu rok, co mne do Vašeho oddělení přivezli po těžkém průběhu mozkové příhody z Fakultní nemocnice v Motole k doléčení. To co Váš zdravotnický personál pro mne udělal, bylo obdivuhodné. S takový přístupem profesionálním, zdravotnickým a lidským jsem se do té doby nesetkala. Poděkování si zaslouží Staniční sestra Kudrnová, zdravotní sestry Bendová, obě sestry Doležalovy, Konopištská, Lachoutová, Lhotová, Oubrechtová, Pudilová, Vokrouhlíková, Zamrazilová, a p. Baudisch; dále i sanitární paracovníci Vondrášková, Móc, Řepa, Dundrová nebo Čejdová. Jejich zásluhou jsem dnes rok poté celkem téměř soběstačná a mí přítelé a známí, když se dozvěděli, co jsem prodělala, tvrdí, že na mně není nic poznat.

Nic nemám proti tomu, abyste, pane doktore, zveřejnil má slova na veřejnosti. Je to v neposlední řadě i Vaše zásluha, že takto příkladně pracuje Vámi vedený tým, pomáhající k uzdravení stejně postiženým lidem.

Dovolí-li to okolnosti, ráda bych ještě Vaše pracoviště navštívila a poděkovala za vše osobně. Přeji Vám všem hodně dalších úspěchů v práci.

R. L., Velké Přílepy
6.9.2016

Následná intenzivní péče (NIP)

Dobrý den pane řediteli,
dovolte abych touto cestou poděkoval a vyslovil hluboké uznání Vám pane řediteli, panu primáři MUDr. Jurčenkovi, lékařům MUDr. Kastnerovi a MUDr . Šedivému a hlavně všem sestřičkám a bratrům při dlouhodobém léčení za snahu, trpělivost a v neposlední řadě za max. pozitivní přístup při léčení mojí ženy paní Mileny Kurešové-Janotové v době léčebného pobytu ve vaší nemocnici a to v době od 26.2. do 29.4.2016, kdy byla navrácena k životu.
Všichni jmenovaní a zejména personál /sestřičky, bratři, sanitáři/ na oddělení se maximálně věnoval léčbě mé ženy, vždy byla čistá a v bezvadném stavu, lůžko vždy upravené. Chtěl bych tímto poděkovat a vyzdvihnout práci paní uklizečky, která udržovala celé prostory ARA v maximální čistotě a pořádku.
I když stav v našich nemocnicích je celkem na dobré úrovni, znova konstatuji, že celková úroveň na Vaší klinice je příkladná. Při jakékoliv zmínce o sedlčanské nemocnici ze mne a mých rodinných příslušníků a přátel, kteří navštívili moji ženu v době léčení ve Vašem zdravotním zařízení pozitivně objektivně informuje o našich dobrých pocitech o velmi dobrém přístupu všech jmenovaných pracovnících a konečně o nemocnici jako takové.
V neposlední řadě Vás pane řediteli žádám abyste informoval všechny jmenované pracovníky o naší spokojenosti při léčení mojí ženy. Toto uznání zašlu k rukám starosty města Sedlčany.

V Benešově dne 11. května 2016

Ještě jednou děkuji ….

P. K., Benešov
11.5.2016

 

Chirurgická ambulance

Poděkování lékařům chirurgické ambulance.
Dne 1.2.2016 jsem byl donucen navštívit chirurgickou ambulanci v nemocnici v Sedlčanech. Důvodem byla 20 let stará tuková boule v oblasti šíje, která se celá podebrala. Zákrok byl proveden ihned téhož dne lékařem MUDr. Karlem Pejšou a asistovala sestra Brabencová.
Byl jsem mile překvapen přístupem lékaře MUDr. Pejši, který mě seznámil jak zákrok bude provádět, celou dobu zákroku na mě hovořil, což jsem oceňoval, zajímavá pro mě byla souhra lékaře a sestry při zákroku, proti i zákrok pro mě byl rychlý a na vysoké úrovni.
Taktéž kontroly, při kterých jsem se setkal i s panem MUDr. Martinem Kindlem, musím podotknout, že oba lékaře měli zájem o léčbu, konzultovali se mnou průběh, pravidelné potíže, problémy a hlavně byli vstřícní, příjemní a ochotní.

J. Z., Sedlčany
1.2.2016

Následná intenzivní péče (NIP)

Dobrý den,
dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za výbornou péči, které se dostalo mému tatínkovi, panu Miroslavu Sládkovi. Ležel ve Vaší nemocnici na oddělení Následné intenzivní péče. Několik týdnů bojoval se svou nemocí, tento boj bohužel nevyhrál. Při svých návštěvách jsem viděla, jak je zdravotnický personál ochotný, milý a profesionální. Velké poděkování patří zvláště sestřičkám, se kterými jsem se potkávala při každé mé návštěvě a které vždy tatínkovi pomohly, když bylo třeba, kromě odborného ošetření měly pro něj i milé slovo a úsměv.
Děkuji

L. P.
4.8.2015

 

Následná ošetřovatelská péče

Dobrý den,
dovolte mi, abych poděkovala jménem Vaší pacientky paní Marie Horákové za to, jak se jí všichni zaměstnanci na oddělení následné péče věnují. Pan primář MUDr. Stolařík i vrchní sestra p. M. Hřebejková jsou nejen profesionálně, ale i lidským přístupem velkým přínosem pro léčbu mé matky.
Moc děkuji.

O. K.
16.3.2015

 

Následná ošetřovatelská péče

Dobrý den pane řediteli,
dne 17.12.2014 na Vaše oddělení „Následná ošetřovatelská péče“ byla na mou žádost převezena má matka Bohuslava Brejlová (1944), která po operaci tříkomorového hydrocefalu skončila na lůžku.
Poté byla asi půl roku v Praze v Centru následné péče ve Vysočanech, kde sice udělala malý pokrok v chůzi, ale psychicky díky personálu na tom nebyla dobře.
Po převozu na Vaše oddělení v Sedlčanech se po čtrnácti dnech stav mé matky výrazně zlepšil a pozoruji zlepšení po malých krůčcích každý den. Rehabilitační sestry s mou matkou cvičí a chodí a já se snažím alespoň šestkrát do týdne přijít a s mou matkou trénovat chůzi.
Zaměstnanci na následné ošetřovatelské péči zaslouží obrovskou pochvalu a obdiv za jejich profesionální přístup při tak náročné práci. Vždy jsou ochotní a nikdy jsem se nesetkal s opakem.
Rád bych touto cestou poděkoval celému personálu za to, že se má matka po roce opět může usmát a popovídat si se sestrami a pacienty. Nálada na oddělení je vždy milá a přátelská a pacienti i já coby návštěva to vždy tak cítíme.
Děkuji mnohokrát.

K. B., Kosova Hora
24.2.2015

Interní oddělení

Děkuji primáři interního oddělení MUD. Součkovi, lékařkám, lékařům, sestřičkám, sanitárkám a ostatnímu zdravotnímu personálu za perfektní, odbornou a profesionální péči v mé nemoci.

D. Š., Zvírotice
1.11.2014

Rehabilitace

Vážený pane řediteli,
stejně jako před rokem, tak i dnes se na Vás obracím jak jinak, než opět s velikou osobní prosbou. Opět bych chtěl Vaším prostřednictvím a zase opožděně, leč upřímně a ze srdce poděkovat všem pracovnicím a pracovníkům tentokrát na oddělení REHABILITAČNÍM. Jsou prostě ÚŽASNÍ BEZ VÝJIMKY VŠICHNI!!!
Už samotným okamžikem vstupu na toto oddělení se bolestí a omezenou hybností zkroušený pacient ocitá v neobyčejně milém a úsměvy prozářeném prostředí. Dostává se mu chápavého a velmi přívětivého uvítání a nadále pak i velmi ohleduplného jednání již od vstupního a velmi pečlivého vyšetření u paní primářky MUDr. Benetinové.
To je pak naprostou samozřejmostí i u následného rozcvičování, prováděného, pokud to vůbec mohu posoudit, na vysoké odborné úrovni, s neobyčejnou poctivostí a nasazením! Z jejich, troufám si tvrdit, neobyčejného úsilí, člověk doslova cítí tu úžasnou snahu a vůli pacientovi co nejvíce prospět a pomoci mu překonat nejen jeho handicap, ale pomoci mu i psychicky! Posilovat jeho sebedůvěru!
Přes množství komplikací, které jsem jim po celou dobu své rehabilitace vinou nejrůznějších zdravotních obtíží působil, jsem se setkával z jejich strany pouze s příjemným a velmi laskavým jednáním, plným pochopení a vstřícnosti, s jakou se dnes nesetkáváme zase až tak často!

Zvlášť bych chtěl poděkovat sestrám terapeutkám
Kyriánové Marii
Lerchové Veronice
i panu Caltovi Tomášovi

Znovu zdůrazňuji:
Můj vděk patří samozřejmě všem, kdož na tomto oddělení pracují! Opravdu všem a skutečně bez výjimky!

S hlubokou vděčností a úctou

N. M., Chotěnice
13.8.2014
Interní oddělení

Dobrý den,
chtěl bych touto cestou poděkovat za velmi milý a profesionální přístup v Nemocnici Sedlčany. Byl jsem zde hospitalizován dne 6.7.2014 po útoku vos a nastala u mne silná alergická reakce. Přístup personálu a chování na interním oddělení Nemocnice Sedlčany mě velice mile překvapil. Byl jsem zde hospitalizován pouze dva dny, ale i tak to ve mně zanechalo velice kladný dojem, že se dá v k pacientům přistupovat lidsky a ne jako k dalšímu „kusu k opravě“. Nebojím se dát přístup k pacientům tohoto oddělení jako vzorový pro ostatní zaměstnance českých nemocnic. Mé poděkování patří hlavně prim. MUDr. Martinovi Součkovi a jeho skvělému týmu.

Děkuji za pomoc

J.G., Praha
6.8.2014

 

Chirurgie 

Vážení zaměstnanci chirurgického oddělení,
když jsem vstoupila do vaší nemocnice, tak se mě ujala příjemná sestřička z ambulance, která mi vzala tašku a odvedla na vaše oddělení. S úsměvem na tváři přišla nová sestřička, která mě odvedla na pokoj a všechno vysvětlila. Za to bych vám všem chtěla moc poděkovat, lékařům, sestřičkám a mému panu doktorovi Janu Frýbovi za výbornou práci.

Děkuji

S pozdravem

A. M., Vimperk
28.1.2014

Chirurgie 

Dobrý den,

dne 6.11.2013 jsem byla přijata na jednodenní lůžkovou péči na artroskopii kolene, velice bych chtěla poděkovat celému personálu za prvotřídní přístup k pacientovi, vynikající péči, ochotu a pomoc. Jsem velmi překvapena přístupem který váš personál k pacientům má. Jezdím do nemocnic téměř po celých Čechách a tak kvalitní péče a laskavosti se mi ještě nikde nedostalo!

Jmenovitě MUDr. Pejša Karel jako můj ošetřující lékař, vrchní sestra Žáková Helena, sestry Čiháková Ivana a Kubínová Marie, anesteziologický tým MUDr. Čermáková Hana, Chrastilová Radka a Vrbinská Radmila a v neposlední řadě musím zmínit sanitářku paní Papežovou Miluši, která svým úsměvem a přístupem vykouzlí dokonalou atmosféru na celém oddělení.

Čekají mne další operace a již dnes vím, že se k vám budu ráda vracet a těšit se na tak profesionální a kvalitní péči.

Prosím tedy o velkou pochvalu a nebo raději odměnu pro všechny již zmíněné…

S pozdravem K.Š., Praha
10.11.2013
Chirurgie

Dobrý den,
byla jsem u Vás hospitalizována pro operaci kolene z 1/10 na 2/10 2013 na lůžkovém odd. chirurgie.
Opravdu bych ráda poděkovala ze úžasný servis a přístup všech, se kterými jsem se setkala. Od pí. uklízečky, přes recepční, sestry na oddělení (denní i noční), až po operační tým, včetně pana lékaře, byli všichni velmi příjemní, profesionální a hlavně lidští. Skutečně jsem se u Vás cítila dobře a hlavně, jako plnohodnotný člověk, ne jen věc-pacient, jako je tomu bohužel jinde. To že v nemocnici zazní i smích považuji za skutečný a vzácný pokrok, který rozhodně není všudypřítomný.
Ještě jednou Vám děkuji za tento 100% pozitivní pobyt, který více
připomínal přátelskou návštěvu než cokoliv jiného.

Přeji mnoho úspěchů ve vedení nemocnice, „kupu“ pozitivní energie a
pevného zdraví Vám i celému personálu Sedlčanské nemocnice.

Děkuji.

E. G., Praha
2.10.2013

Chirurgie, interna, JIP

Vážený pane řediteli,
dovolte mi, abych touto cestou poděkoval za příkladnou péči při mém pobytu ve vaší nemocnici. Především bych chtěl poděkovat kolektivu lékařů a sestřiček na oddělení chirurgie
a interny. Můj dík patří také ve velké míře lékařům a sestřičkám oddělení JIP na interně, kde jsem několik dnů pobýval. Moc všem děkuji za péči, sestřičkám k tomu za shovívavost a trpělivost. I přes množství své práce, našly čas na úsměv a dobré slovo.
Ještě jednou vám všem děkuji.

V. K., Sedlčansko
20.9.2013

Psychologie

Nikdy dříve jsem žádnou psychologickou pomoc nepodstupovala, ale jsem velmi nadšená jakým způsobem ke mě přistupujete, a všechno se mnou probíráte. Ulehčujete mi věci, které mě trápí…

T. K., Příbram
19.9.2013

Psychologie

Dobrý den, paní doktorko,chtěla bych Vám poděkovat za Vaši pomoc a podporu, které si velice vážím.

E. Š, Sedlčansko
29.8.2013

Následná intenzivní péče (NIP)

Chtěla bych velice poděkovat kolektivu oddělení NIP v nemocnice Mediterra v Sedlčanech v čele s lékařským ředitelem, primářem MUDr. Sergejem Jurčenkem za to, že v rámci programu DUPV umožnil mému manželovi P.A., který po těžkém úraze strávil v této nemocnici téměř 8,5 roku, přesun domů.
Jsem nesmírně vděčna za nezištnou pomoc a neocenitelné rady, které nám poskytli všichni lékaři a zdravotní personál, i za zaškolení v ošetřovatelské péči. Také díky jejich nesmírnému úsilí je můj manžel již skoro měsíc doma. Přestože péče na oddělení NIP v nemocnici Mediterra v Sedlčanech je vynikající a po celou dobu jsme s ní byli velmi spokojeni, domácí prostředí pozitivně ovlivňuje manželovu psychiku a věřím, že umožní i další rozvoj jeho osobnosti a dodá mu pocit sociálního začlenění.
Jmenovitě bych chtěla poděkovat především primáři MUDr. S. Jurčenkovi, MUDr. Ing. V. Dvořákovi, doc. MUDr. M. Palivodovi, MUDr. H. Čermákové a MUDr. Kastnerovi, psycholožce PhDr. Mgr. D. Brejlové, vrchní sestře K. Havlové a celému zdravotnímu a ošetřujícímu pesrsonálu, protože bez jejich pomoci by se nám tento pro mého manžela doslova životní krok nepodařil.
Velice si cením toho, že nemocnice Mediterra s vysoce kvalifikovanými a vstřícnými zaměstnanci a špičkovou péčí je v Sedlčanech, ve městě, kde jsem se narodila a strávila své dětství.
Ještě jednou za vše moc děkuji.

J. A., Sedlčansko
17.5.2013

Interna

Vážený pane řediteli,
ráda bych Vám poděkovala za svoji maminku I.J., která byla velmi spokojena s péčí všech lékařek a sestřiček na interním oddělení Vaší nemocnice. Oceňujeme zvláště jejich vstřícnost, profesionalitu a lidský přístup.
S pozdravem a přáním pěkného dne

I. S., Praha
15.4.2013

Psychologie

Děkuji Vám za ochotnou pomoc při řešení mých problémů. Dřív jsem se bála na psychologii jít, ale kdybych věděla, že mi takhle pomůže, určitě bych neváhala.

A. N., Sedlčany
17.3.2013

Psychologie

Paní doktorko, před rokem a půl jsem u Vás byla na sezení, moc jste mi dala do dalšího života. Proto jsem si slíbila, že jakmile dokážu odejít od manžela alkoholika, pochlubím se Vám…
Děkuji Vám za čas, který jste věnovala mě i všem písemnostem se mnou… Ještě jednou děkuji a přeji Vám pevné nervy v pomáhání dalším lidem 

J. M., Sedlčany
11. 1. 2013

Následná intenzivní péče (NIP)

Vážený pane řediteli,
za naši rodinu chci poděkovat za perfektní peci o mého manžela K.Č., ktery se léčí na NIP – intenzivní péči u Vás v Sedlčanech.
Máme pocit, ze všichni – lékaři cele s panem primář panem Dr. Jurčenkem, sestřičky a ostatní personál dávají do pece nejen svou odbornost, ale i velký kus laskavosti. Hlavně svou práci vykonávají od srdíčka. To dnes není běžné, a proto Vám všem veliký dik!
Říkám všude, ze to jediné dobře, při tom všem špatném, co manžela potkalo, je léčeni v Mediterra Sedlcany.
Proto až budete udělovat řad „zlatého srdíčka“, nezapomeňte prosím na pani Dr. Cermakovou, pana primáře Jurčenka, pana Dr. Kastnera a všechny z odděleni.
Dekuji za vše a Vaši nemocnici přeji spokojené pacienty a Vám všem hodně sily v práci v obtížném povoláni.

A. Č. s rodinou, okr. Tábor
28.12.2012

Psychologie

Děkuju, že jste mi pomohla s obtížemi, které mě trápily. Ostatní už nevěděli, co se mnou, ale vy jste to nevzdala.

P.C., Sedlčany
1.11.2012

Psychologie

Děkuji vám za to, že jste moje problémy brala vážně a mohla jsem je s vámi řešit. Bála jsem se, že nebudu moct vůbec dál. Jsem ráda, že jsem vaši pomoc vyhledala.

Š. N., Sedlčansko
14.10.2012

Dlouhodobá intenzivní péče (DIP) – nyní NIP

Vážený pane řediteli,
Dovolte nám touto cestou poděkovat celému týmu odd. dlouhodobé intenzivní péče, vedenému prim. MUDr. Sergejem Jurčenkem, za vysoce profesionální péči o paní M.B., nar. 31.8.1950. Ve Vaši nemocnici byla hospitalizována v době od 14.12.2011 do 29.3.2012. Po celou dobu její hospitalizace nám byly předávány přesné a srozumitelné informace o jejím zdravotním stavu, pan primář i ošetřující lékaři byli ochotni odpovědět na naše dotazy a přiblížit situaci laikovi. Velké poděkování patří i všem sestřičkám a ošetřovatelkám, za jejich ochotu, milý a lidský přístup, laskavé slovo a obětavost. Takto příkladná péče celého týmu se jistě odrazila i v tom, že se pí. B. bude moci postupně zařadit zase do běžného života.
Po nabytých zkušenostech věříme tomu, že takto sehraný, obětavý, ochotný a milý tým by Vaší nemocnici leckde záviděli.

S přáním mnoha úspěchů do budoucna

za celou rodinu dcera Š.V., okr. Tábor
16.4.2012

Interna

Vážený pane řediteli,
byl jsem ve vaši nemocnici hospitalizován na jednotce JIP od 5.3 –13.3.2012.
Byl jsem mile překvapen profesionalitou, ochotou a lidským přístupem všech směn pod vedením pana primáře M.Součka, všech lékařek, sester i úklidového personálu. Na všech bylo vidět že je práce baví. Všichni ochotně vše vysvětlili a svým pozitivním přístupem mi dodali energii i naději se uzdravovat. Z velkých nemocnic by k vám mohli jezdit na exkurze, aby viděli jak to má vypadat. Bohužel jsem nestihl před propuštěním všem poděkovat, tak bych vás požádal, aby jste mé poděkování dodatečně předal.

Děkuji a zdraví D. K., Sedlčansko
4.4.2012

P.S. jeden technický postřeh
přišlo mi zajímavé, že si s sebou pacienti nosili toaletní papír, pak jsem zjistil že na toaletách opravdu není. Na požádání sestřičky nebo paní uklizečky vždy nějaké ubrousky sehnali. Pouze se domnívám, že tato tradice má kořeny v době totality, kdy byla tato komodita občas nedostatková. V dnešní době mi to přijde opravdu úsměvné. No při případném dalším pobytu už nebudu překvapen a svoji roličku si sbalím s sebou.

Interna

Dobrý den,
chtěla jsem moc poděkovat za úžasnou péči na interně, 2.p., o E.B., mojí maminku. Přístup lékařů i sester byl profesionální, ale i neskutečně lidský. V neposlední řadě nesmím opomenout výbornou stravu. Děkuji velice, všem!!!!

V. J., Praha
14.3.2012

Interna

Dobrý den!
Rád bych touto cestou vyjádřil poděkování lékařce interního oddělení Vaší nemocnice v Sedlčanech – paní MUDr Matulové – za její profesionální a lidský přístup k pacientům.
Moje matka – paní M.P. – byla v uplynulých dnech v její péči a musím konstatovat že spojení odborného umu s opravdovým zájmem o pacienta je v současné době vzácný.
Přeji Vaší nemocnici hodně úspěchů a lékaři jako MUDr Matulová – jsou jistě při naplňování tohoto cíle – nepostradatelní.

J. P., Františkovy Lázně
26.5.2011

Interna

Vážená paní ředitelko,
na začátku února jsem byla hospitalizována na interním oddělení nemocnice v Sedlčanech. Píši trochu opožděně, ale stále ve mně přetrvává pocit, že se Vám musím vyjádřit k mému pobytu v nemocnici. Nejsem ještě seniorka, ale můj stav s rozsáhlým zápalem plic mne nečekaně zasáhl. Naprosto profesionálně se k nám pacientům choval pan primář MUDr. Martin Součeku a v jeho týmu jsem viděla mnou neočekávanou maximální ochotu nám pacientům pomoci vyrovnat se s nemocí i s psychickou zátěží.
Sestřičky nešetřily vlídnými a povzbudivými výrazy a veškerý personál nám dával najevo, že je tam pro nás pacienty 24 hodin denně.
Byla jsem v minulosti hospitalizována v pražských nemocnicích, ale přístup všech zaměstnanců interního oddělení v Sedlčanech je nesrovnatelný.
Jsem ráda, že ve městě kde žiju máme takto vedené interní oddělení a děkuji Vám všem.

V. S., Sedlčany
5.5.2011